“Shihemi ne gjyq”, dhe skandali vazhdon…

Vazhdon akoma te jete mjaft e ndjekur rubrika ne brendesi te programit E diela Shqiptare, “Shihemi ne Gjyq”, edhe pse muaj me pare u perfol gjere ne median e shkruar dhe rrjetet sociale se çdo histori ishte thjesht e sajuar.

Dhe me sa duket çeshtjet gjyqesore qe trajtohen nga juristja e njohur Znj. Eni Cobani nuk jane gje tjeter veçse sajesa te njepasnjeshme te prezantuesit Ardit Gjebrea dhe autores se programit Dalina Buzi.

“Shihemi ne gjyq”, nje program i ngjashem me formatin italian “Forum” (qe transmetohet ne Canale 5 dhe Rete 4) dhe “Zemer te hapur” (News24) vazhdon te mashtroje teleshikuesit me historite e trilluara dhe aktoret diletante te marre nga rruga per te interpretuar nje personazh ne kembim te nje shume te caktuar.

Nje burim i besueshem dhe shume i njohur ne ekran, na ka kontaktuar duke thene se “Cdo gje eshte e sajuar, jo vetem qe pjesemarresit jane njerez te zakonshem por edhe historite te mbushura me intriga dhe probleme jane sajime te Dalina Buzit dhe Ardit Gjebrese! Te gjithe personave pjesemarres i ofrohet nje shume e caktuar parash, thjesht per te realizuar nje skenar te sajuar nga bashkeproducentet.”

Lajmi per kete skandal me pare eshte permendur nga nje blog me emrin Mediatiku, i cili u mbyll per shkak te kercenimeve.
Eshte hera e katert qe ne redaksine e IMA vjen nje lajm mbi kete rubrike te sajuar ne brendesi te “E diela Shqiptare” per kete arsye vendosem qe t’a publikojme.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.