MTV Video Music Awards 2013, triumfon Justin Timberlake

Justin Timberlake ishte protagonisti kryesor i mbrëmjes së ndarjes së çmimeve për videoklipet më të mira të vitit nga MTV me 4 çmime të fituara.
Këngëtari fitoi çmimin e videoklipit më të mirë me “Mirrors” dhe tre çmime të tjera në një mbrëmje ku performoi sërish me ish-grupin e tij N’Sync.
Për videoklipet e tyre morën çmime edhe Taylor Swift, Selena Gomez, Pink dhe Bruno Mars.

Ja lista e plotë e çmimeve të MTV-së:

Video of the Year: Justin Timberlake – Mirrors
Best Male Video: Bruno Mars – Locked Out Of Heaven
Best Female Video: Taylor Swift – I Knew You Were Trouble
Artist to Watch: Austin Mahone – What About Love
Best Pop Video: Selena Gomez – Come & Get It
Best Rock Video: 30 Seconds To Mars – Up In The Air
Best Hip-Hop Video: Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton – Can’t Hold Us
Best Collaboration: Pink feat. Nate Ruess – Just Give Me A Reason
Best Direction: David Fincher per Suit & Tie di Justin Timberlake
Best Choreography: Bruno Mars – Treasure
Best Visual Effects: Capital Cities – Safe And Sound
Best Art Direction: Janelle Monae feat. Erykah Badu – Q.U.E.E.N.
Best Editing: Justin Timberlake – Mirrors
Best Cinematography: Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton – Can’t Hold Us
Best Video with a Social Message: Macklemore & Ryan Lewis feat. Mary Lambert – Same Love
Best Song of the Summer: One Direction – Best Song Ever
Michael Jackson Video Vanguard Award: Justin Timberlake

Link http://www.youtube.com/watch?v=ujPYpUeWptY