Surpriza e Eurovision, kënga e Finlandës edhe në gjuhën shqipe

Në edicionin e festivalit europian të këngës Eurovision, mes konkurrimeve të shteteve të ndryshme me këngët të cilat janë prezantuar për publikun, pritet të ketë edhe surpriza.

Surpriza e këtij edicioni u prezantua së fundmi për publikun. Në këtë edicion do të jetë në konkurrim një këngë ndryshe nga të tjerat. Finlanda do të prezantohet me një këngë e cila do të këndohet në 34 gjuhë të botës, mes tyre edhe shqip. Këngëtarja finlandeze Saara Aalto do të interpretojë këngën “Monster” dhe do të shoqërohet nën tingujt e pianos.

Eurovision do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë në datat 10 dhe 12 maj.

Marrë nga class

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.