Top Fest 12, nisin netët gjysemfinale! Ja cilët janë gjysëmfinalistët e natës së parë!

Duke filluar nga data 22 Prill, çdo të merkure në ekranin e Top Channel nisin transmetimin netët gjysëmfinale të festivalit të muzikës moderne shqiptare Top Fest 12. Pas fazës së parë, atë të prezantimit të këngëve, faza e dytë do të ngjisë në skenë këngetarët më të mirë me interpretimin live. Kjo fazë do të përcaktojë edhe finalistët që do të vlerësohen në natën finale në muajin qershor me çmimet për kategori të ndryshme.

Netët gjysëmfinale do të jenë të regjistruara dhe jo në transmetim direkt. Regjistrimi i natës së pare do të bëhet në datë 8 Prill ora 20.30 në Matrix Club.

Lista e plotë e gjysmëfinalistëve të parë të “Top Fest 12”:

1. Arberesha Maloku
2. Lauresha Ramadani
3. Crossbones
4. Jola
5. The Humanimals
6. Aslaidon
7. Noizy ft Elgit Doda ( të zgjedhur nga publiku)
8. Lynx
9. Anisa Dervina
10. Mikeb, Alboman & Kamali
11. Kastro Zizo
12. Beatrix Ramosaj
13. Denisa Gjezo
14. Stenald Mehilli
15. Albina

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.