Agon Channel UK, një versioni anglez i televizionit shqiptar?

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Televizioni i Agon Channel ka mbushur sot 2 vjet nga fillimi i transmetimeve. Televizioni shqiptar i siperrmaresit italian Franceso Becchetti duket se pas versionit italian do te vij me nje tjeter simoter por kete here do te flas ne gjuhen angleze.

Agon Channel UK, eshte “çmenduria” e rradhes per Becchetti-n, i cili pas blerjes se skudres se futbollit Leyton Orient do te jete prezent ne Londer edhe me nje emitent televiziv. Televizioni i delokalizur eshte nje realitet tashme ne Itali me Agon Italia prej 26 nentorit 2014 ne kanalin 33 te digitalit tokesor, me programe dhe fytyra te njohura te medias italiane. Por a do te arrij Francesco te realizoje te njejtin projekt per tregun mediatik britanik? Ne fakt lajmi per nje investim te tille ne redaksine tone kishte mberritur edhe me pare por sot kemi me shume arsye per te besuar se diçka po zihet ne Agon Media. Gjate emisionit te sotem “Dita e Shtate” ne Agon Channel, prezantuesja Sonila Meço la te mendohet se Agon London eshte duke u marre forme edhe pse ende per te folur per nje nderrmarje te tille.

Nuk na mbetet gje tjeter veçse te presim ne muajt ne vazhdim per detaje me konkrete rreth ketij projekti te ri ambicioz.

Artikulli paraprakPavarësia e medias në Ballkan. OSBE: Në Shqipëri, shqetësim linja editoriale e TVSH
Artikulli tjetërAndri Xhahu: “Elhaida Dani është një potencial. Fitorja! Gjithçka është e mundur…”