Aktorja e serialit “La Casa De Papel” e thotë publikisht se pse është e fiksuar me Tiranën

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

“La Casa De Papel” është seriali spanjoll që po bën bujë anembanë botës me transmetimin e sezonit të katërt.

Ky serial ka thyer rekordet e shikueshmërisë me historinë e një grupi grabitësisht që identifikohen jo me emrat e tyre personalë, por me emra kryeqytetesh botërore.

Nairobi quhet një ndër grabitëset më të njohura të serialit, emri i vërtetë i së cilës është Alba Flores. Ajo është shprehur prej kohësh se e njeh kryeqytetin shqiptar dhe në pyetjen se kë qytet do të zgjidhte për t’i marrë emrin për film, vendosi për Tiranën, si kryeqyteti i Shqipërisë.

 

View this post on Instagram

 

Aquí llega…. Mañana a partir de las 9 #lcdp4 @lacasadepapel en @netflixes

A post shared by Alba Flores (@albafloresoficial) on

Nairobi ka treguar edhe arsyet se përse e pëlqen Tiranën kaq shumë.

“Më duket se ka një emër të paparë”– është shprehur Nairobi në një nga videot e fundit në Instagram.

Edhe aktori serb Darko Peric, që luan rolin e Helsinki-t në serial, ka ndarë shpesh herë mesazhe në shqip ku ka falenderuar fansat e tij.