Alban Skënderaj trajner në “The Voice of Albania 6”!

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Tashmë ai është një nga këngëtarët i cili ka patur sukseset më të mëdha se çdo koleg i tij këtë vit, si artisti më me shumë çmime në edicionin e parë të Top Awards, apo edhe publikimet e tij të reja të klipeve muzikore që janë bërë tashmë hit i 2016-ës.

E kemi fjalën për Alban Skënderaj, i cili si rrallëherë më parë, do të jetë edhe më tepër afër publikut dhe fansave të tij, nëpërmjet ekranit, duke qënë pjesë e edicionit të gjashtë të “The Voice of Albania”, nën rolin e trajnerit.

Ai është i pari artist i konfirmuar nga produksioni i spektaklit, ndërkohë që me shumë gjasa ndryshime rrënjësore priten në talent show-n më të ndjekur të zbulimit të talenteve të muzikës.

Javë më parë është menduar se edhe Era Istrefi do të ishte pjesë e “The Voice…”, por kjo gjë u hodh poshtë nga menaxheri i artistes.

Eneda Tarifa është një emër tjetër që është aluduar si pjesë e spektaklit, por këtë gjë na mbetet ta zbulojmë në javët në vazhdim.

Copyright IMAlbania.com

Artikulli paraprakBBC World News fituese e një çmimi Emmy
Artikulli tjetërZbuloni datën e startimit të “Portokalli”!