Aurela Gaçe rrebelohet ndaj ‘Panorama’: Më shtrembëroi fjalën

Artistja e mirënjohur dhe njëherazi Fituesja e këtij edicioni të “Kënga Magjike 2015” ka shprehur revoltën e saj ndaj çensurimit të përgjigjes gjatë një interviste dhënë për Panorama.

Sipaa Aurelës, gazetari i ka hequr disa fjalë duke ndryshuar kështu tërësisht kontekstin e përgjigjes së saj.

Ja se çfarë shkruan ajo në fan page-in e saj në Facebook (e paredaktuar):

“Sot lexova ato cfare nuk Kam thene.
Te shtremberosh eshte Njesoj si te sajosh. 

Une them “u shpallem ” Ne interviste. Përmend autoresine e atyre qe Kane vene qofte edhe nje gur ne murin qe perpiqem te ndertoj. 
Ju, media, ku e gjeni te drejten te shnderroni fjalët???? Me cfare te drejte????? Une besoj ne mirenjohje, besoj ne ate qe askush nuk mundet I vetem. Nese une s’do te Kisha autoret, cfare do te kendoja per publikun???? 
Edhe nese Kam nje fije talent, e di mire qe e Kam dhurate dhe falenderoj Zotin perdite. Fjala “une ” eshte shume e shemtuar dhe une reagoj sepse eshte shtremberim I personalitetit Tim 

Nuk mundet t’a lejoj dicka te tille,prandaj po nxjerr mesazhin sic JA Kam derguar gazetarit. “

3-. Ok. Ky festival ka 17 vjet qe organizohet dhe ka permasa shume te medha. Une kam marre pjese tre here ne keto 17 vjet. 2007 ka qene hera e pare ku u shpallem fitues me kengen Hape Veten. Them u shpallem sepse nuk jam asnjehere vetem pa autoret. Flori mumajesi e Timo Flloko shkruan ate kenge per mua e koleget artiste votuan. Vjet I drejtohem Adrian Hiles me nje deshire per nje kenge super te thjeshte, ku une mund te shprehja energjine time, ku ti beja njerezit te ndiheshin mire. Pa Kontrroll u quajt sepse une ne skene nuk dua dhe nuk e kontrrolloj veten, jam si femije qe luan me lodrat, pa u menduar gjate. Keshtu erdhem me Young Zerken. Pa menduar per Cmime sepse ne konkurrim shpesh vihet me balada qe te tregosh vlera( nderkohe per mua ky koncept ehste shume shume I gabuar). Prandaj kerkova te dal ndryshe. Une guxoj pa u menduar gjate. E dua dicka edhe e bej. Koleget perseri na votuan. Sivjet, ishte nje deshire ti rikthehesha vetes time, me ato kenget e forta me plot emocion qe Dikur kisha kenduar neper festivale. Kisha nevoje shpirterore. Edhe sic e thashe me lart, ate emocion ma jep vetem skena. E pyeta Adrian hilenn a futemi prape? Dua thjeshte nje kenge qe te me dritheroje mua kur kendoj. Ai eshte artist e normal qe…”

image

Info Media Albania| Nuk lejohet kopjimi i këtij materiali pa autorizim nga redaksia

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.