BBC One sjell “The Chart”, një format ku kushdo mund të jetë në një listë klasifikimi muzikore!

BBC One do të zhvillojë një format të ri muzike të moderuar nga Zoe Ball dhe Roman Kemp dhe me produksion të Thames, pjesë e FremantleMedia UK. I titulluar The Chart formati do të vijë si një spektakël konkurimi i cili krijon chart-et për këngëtarët e pa zbuluar.

Çdo javë, këngëtarë amatorë në Britani nëpërmjet një aplikacikni do të hedhin perfomancat e tyre të cilar do të gjykohen nga publiku për ti renditur ata më pas në Top 10. 10 artistët më të mirë do të përballen më pas në një show live, për të marrë vendin e fituesit të javës. E ndërsa javët vazhdojnë garimi  do të bëhet edhe më interesant./imalbania.com/

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.