Çmimet Oscar 2014: Lista e fituseve, momentet më të veçanta, ata/ato në tapetin e kuq

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Përfundoi dje nata e madhe e çmimeve Oscar me një numer të madh artistësh pjesëmarrës dhe nën prezantimin e Ellen Degeneres.

oscar fituesit

Lista e fituesve:

Aktori më i mirë dytësorJared Leto,  Dallas Buyers Club

Filmi më i mirë i animuar: Frozen

Aktorja më e mirë dytësore: Lupita Nyong’o, 12 Years a Slave

Regjisori më i mirë: Alfonso Cuarón, Gravity

Aktori më i mirëMatthew McConaughey, Dallas Buyers Club

Aktorja më e mirëCate Blanchett, Blue Jasmine

Filmi më i mirë12 Years a Slave

Filmi më i mirë i huaj: The Great Beauty (Italy)

Skenari më i mirë i përshtatur: John Ridley, 12 Years a Slave

Skenari më i mirë origjinalSpike Jonze, Her

Eshtë e vështirë të përmbledhësh me pak fjalë atë çfarë ka ndodhur në më shumë se tre orë dje në ndarjen e çmimeve Oscar por ju prezantojmë me disa prej momenteve më të veçanta:

Foto ‘selfie’ e publikuar nga Ellen në llogarine e saj në Twitter: – imazhi më i ‘retweeted’ në historinë e çmimeve Oscar:    

oscar fituesit 2

Pjesëmarrës: Meryl Streep, Jared Leto, Angelina Jolie, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence dhe Kevin Spacey.

 

Show i Ellen Degeneres – Nota 10 për të dhe prezantimin e saj.

oscar ellen

Filloi të fliste për Liza Minnelli duke thëne që i ngjante me një zoteri e në mënyrë të veçantë me vetë imituesin e saj. Më pas foli për mungesën e studimeve të aktorëve në formë shakaje. Nuk la pa përmendur 18 nominimet që ka marre aktorja Meryl Streep dhe rënien për të dytën herë në historinë e Oscar të Jennifer Lawrence. Tentativat e saj për të trembur mbas karrigeve Leo Di Capro dhe Sandra Bullock. Kishim kohë qe nuk kalonim kaq bukur në çmimet Oscar. BRAVO Ellen!

Cifti i ri në horizont: Rrofte dashuria!

oscar cifti

Në tapetin e kuq kaluan të ndarë por brënda në spektakël shumë pak para ndarjes së çmimeve fotografët kanë mundur të kapin një puthje mes tyre. Ata janë Bradley Cooper dhe Suki Waterhouse, çifti më i ri dhe më i dashuruar se kurrë.

Pica për të gjithë: Kjo ndodh vetëm në Oscar!

oscar pizza

Vetëm Ellen mund të arrinte ta bënte këtë. Në orën 4:30 am të gjithë kishin dëshirë për picë dhe në atë momente u shfaq shpërndarësi  për ti shuar urinë artistëve.

Më poshtë ju ftojmë të shihni fotot e artisteve dhe artistëve të cilët kaluan në tapetin e kuq.

ATO në tapetin e kuq:

http://www.peopleenespanol.com/gallery/ella-en-la-alfombra-roja-de-los-premios-oscar-2014#720336_720561

 

ATA ne tapetin e kuq:

http://www.peopleenespanol.com/gallery/premios-oscar-2014-ellos-en-la-alfombra

 

IMA / I. DODA