COVID prek PARLAMENTIN: Këta janë 25 depuetët që arritën të mposhtin virusin

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Koronavirusi e ka prekur në masë të madhe edhe Kuvendin e Shqipërisë, duke infektuar një numër të lartë ligjvënësish, por të gjithë kanë arritur ta kalojnë pa shumë vështirësi.

Newsbomb.al publikon për herë të parë listën me 25 deputetë, të gjithë të prekur nga COVID-19, nga fillimi i pandemisë e deri sot, më 26 nëntor.

Deputetë të opozitës si Ralf Gjoni, Reme Lala apo Enver Rroshi, të maxhorancës si Damian Gjiknuri, Ervin Bushati e Fatmir Xhafaj apo edhe ministra si Belinda Balluku, Blendi Klosi dhe Anila Denaj, koronavirusi nuk ka bërë “diferencime”, ndëras të gjithë e kaluan me simptoma të lehta, në disa raste të moderuara.

Pjesa më e madhe e tyre e kaluan sëmundjen në shtëpi, por disa u dërguan për kurim jashtë shtetit, siç ishte rasti i deputetëve Enver Rroshi dhe Andi Përmeti pasi gjendja e tyre shëndetësore u përkeqësua.

LISTA E PLOTË E DEPUTETËVE TË KUVENDIT TË PREKUR NGA COVID:

 1. Damian Gjiknuri

 2. Anila Denaj

 3. Rudina Hajdari

 4. Adriatik Alimadhi

 5. Blerina Gjylameti

 6. Ervin Bushati

 7. Blendi Klosi

 8. Eljo Hysko

 9. Belinda Balluku

 10. Sadi Vorpsi

 11. Bledi Cuci

 12. Edmond Leka

 13. Luan Harusha

 14. Xhevit Bushaj

 15. Edmond Rrushi

 16. Reme Lala

 17. Ralf Gjoni

 18. Florenc Spaho

 19. Fatmir Xhafaj

 20. Andi Përmeti

 21. Anastas Angjeli

 22. Enver Rroshi

 23. Ligoraq Karamelo

 24. Krenar Rryci

 25. Klotilda Bush

BurimiNewsbomb.al
Artikulli paraprakRrëfimi i Anës emocionon Fatjonin/ Përqafim që nënkupton paqe…
Artikulli tjetërAna vendos të flasë, nuk i përmban lotët: Trokisja nëpër dyer për të punuar pastruese…