Damiano rikthehet bujshëm, ja projekti i tij në vjeshtë! 

Pak kohë më parë, ish banori i Big Brother, Damiano Agalliu ka lajmëruar se do të rikthehej bujshëm në shtator-tetor. Sigurisht që filluan aludimet e para se ku mund ta shihnim atë: si model,aktor, moderator apo diçka tjetër.

Por është e sigurt që, Damiano do ti futej botës së muzikës nuk do t’ja u merrte mendja asnjëherë. Blitz.al ka kontaktuar vetë me Damianon i cili na ka treguar se tashmë do ta shohim edhe si këngëtar.

E pabesueshme por e vërtetë!

“Kam vendosur që në fund të tetorit të publikoj projektin tim të parë muzikor. Fillimisht ideja lindi nga producenti Dashnor Asllani, i cili më ka ofruar ndihmën dhe sponsorizimet e klipeve. Pasi mendova ofertën e tij kontaktova me një mikun tim suedez, i cili është vëllai i producentit që ka bërë këngën fituese të Eurovizionit të Måns Zelmerlöë. Pra momentalisht po shkoj drejt mbylljes së kontratës me të”.- ka thënë fillimisht ish banori.

Më tej ai ka treguar për Blitz.al se ka biseduar me Stinen për të realizuar një projekt edhe me të, gjë e cila është e konfirmuar. E përveç kësaj Damiano planifikon të lançojë disa projekte rradhë dhe jo vetëm një.

“Në shtator do të bëj këngën e xhirimet të klipit dhe pres që ta përfundojë deri në fund të tetorit për ta publikuar atëherë. Në qoftë se kënga e parë rezulton e suksesshme do të përgatitem për klipet e tjera gjatë muajve në vijim”.

Pra, ai do të rikthehet fuqishëm, ashtu siç ju premtoi. Tashmë, nuk na mbetet gjë tjetër veç se të presim…

REKLAMA
Loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.