Dancing with the Stars | Edhe sa do të presim për edicionin e ri?

Fillimi i sezonit televiziv 2016 – 2017 këtë në prezantimin e programacionit të Vizion Plus përfshinte edhe edicionin e shtatë të spektaklit Dancing with the Stars. Formati i cili parashikohej të fillonte gjatë muajit janar 2017 nuk erdhi më dhe pritja duket se u zbeh sa edhe vetë nga Vizion Plus.

Mungesa e promovimit apo edhe heshtja e produksionit gjatë kësaj periudhe shtuan dyshimet tona në një annullim të spektaklit por duket se publiku do të pres gjatë për edicionin e shtatë të “Dancing…”.

Sipas burimeve të IMAlbania.com edicioni i ri i Dancing with the Stars do të shfaqet në ekranin e Vizion Plus gjatë sezonit televiziv dimëror. Një zgjedhje e cila konfirmohet edhe nga zëra pranë produksionit. Parashikohet se spektakli do të nisë gjatë muajit tetor. Muaj kur pritet të nis edhe spektakli “Dance with me”. Një pëballje televizive që do të sjellë në fushë betejë sërisht dy programet rivale të Tv Klan dhe Vizion Plus dhe producentet Alketa Vejsiu e Holta Dulaku.