Disney XD rinovon për një sezon të dytë Big Hero Six

Disney XD ka porositur një sezon të dytë të spin-offit të filmit të animuar Big Hero Six pas premierës së sezonit të parë vitin e kaluar.

Porositja, vjen disa muaj pas episodeve të para të serialit i quajtur po ashtu Big Hero Six i cili u transemtua në Disney XD në vjeshtë.

Seriali është i prodhuar nga Disney Television Animation dhe është bazuar në filmin e Walt Disney Animation Studios të inspiruar nga komikët e Marvel me të njejtin titull.

Seriali do të vazhdojë të tregojë aventurat e një djaloshi 14 vjeçar, tepër i apasionuar ndaj teknologjisë dhe robotëve.

 

REKLAMA
Loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.