Ermal Mamaqi e konfirmoi, Xing nuk do të jetë në Tv Klan këtë sezon

Është zyrtare, emisioni ‘Xing me Ermalin’ këtë sezon televiziv nuk do të jetë në transmetim. Lajmin e ka konfirmuar vetë Ermal Mamaqi në një postim në rrjetet sociale tek sa ka falenderuar stafin dhe Tv Klan për mbështetjen dhe besimin që i dhanë në këto tre vite.

Arsyeja sipas asaj që vetë Ermali ka shpjeguar, janë angazhimet në kinematografi dhe biznesin e tij në fushën e marketingut.

Ndërkaq Ermali ka njoftuar se rikthimi i tij në ekran mund të jetë vitin e ardhshëm me një projekt të ri televiziv ndryshe nga Xing. Nga statusi i tij lihet të kuptohet se Tv Klan mund të mos jetë stacioni i radhës dhe se ekipi i Xing është gati për një logo të re!