Eva Murati shkëlqen si e ftuar speciale në studion e “Tiki Taka” në Itali!

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Eva Murati është një prej moderatoreve më të njohura të sportit në vendin tonë, teksa prej disa vitesh tashmë figura e saj lidhet me Champions League. Mesa duket suksesi i Evës në Shqipëri është vënë re edhe përtej detit dhe mbrëmjen e djeshme ajo ka qenë e sftuar speciale në një prej programeve më të ndjekura të futbollit në Itali “Tiki Taka”. Emisioni i famshëm i të hënës në mbrëmje në “Mediaset 1” mbledh gjithmonë ekspertët dhe gazetarët më të mirë sportiv për të diskutuar në lidhje me kampionatin italian të futbollit dhe jo vetëm dhe Eva, e ftuar me shumë gjasë edhe për shkak të simpatisë së saj për Juventus-in, ka shkëlqyer në studion e programit.

View this post on Instagram

A post shared by Eva Murati (@evamurati)

Moderatori i programit, Piero Chiambretti, kishte si të ftuar specialë mbrëmjen e djeshme, së bashku me Evën, trajnerin e Udineses Luka Goti, ish-mesfushori i Interit, Niko Berti, Diego Armando Maradona Jr dhe Francesco Oppini-n, një prej komentatorëve sportivë më të ndjekur të momentit në vendin fqinj, për shkak të vëmendjes që mori nga edicioni i sapo përfunduar i Grande Fratello-s. Përveç të tjerave Murati është komentuar shumë në rrjetet sociale italiane, kryesisht në Twitter, për shkak të harmonisë televizive që kishte me Oppini-n. Kjo për shkak edhe të faktit që janë të dy juventinë dhe për Juventus-in kishte shumë për të folur gjatë kësaj fundjave, sidomos kritika.

Urojmë që për Evën pjesëmarrja në “Tiki Taka” të bëhet diçka e përhershme dhe vendi ynë të përfaqësohet denjësisht edhe në sport, në atë që “luhet” në studiot televizive.

Buriminews-31.com
Artikulli paraprakKush janë 12 gazetarët e vegjël të “Në Kurthin e Piter Pan 4”
Artikulli tjetërBli dy merr një falas: Vaksinat anti-covid, testet dhe pasaportat e vaksinimit shiten në faqet e piraterive