Fatos Lubonja, ja arsyeja pse u largua nga “Opinion”

Prej disa javesh ai shfaqet ne Agon Channel me nje rubrike te tijen “Kendi i Lubonjes” ku ai komenton aktualitetin politik dhe flet hapur per realitetin shqiptar. Por para se Lubonja të transferohej në shtepine e re televizive ai ishte opinionist i rregullt në emisionin e shumëndjekur “Opinion” të Blendi Fevziu në TV Klan nga i cili u largua pa fshehur zhgënjimin e tij për këtë emision.

Dje në programin e Sonila Meços, “Pasqyra Elektorale 2015” tha se vendosi të mos ishte më pjesë e ‘’Opinion’’, pasi emisioni mbante dy drejtime, ose PD ose PS, sa u përket temave politike që trajtonte.

“Madje kisha ndonjëherë problem kur më ulnin nga ana e PS-së ose ndonjëherë nga e PD, unë u thosha unë jam pushteti i katërt, ç’punë kam me këta. Njerëzit janë lodhur me të njëjtin teatër’’.

 

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.