Fest 57, zbulohen emrat e 14 finalistëve

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pas dy ditë konkurimi intensiv në Festivalin e ’57 të këngës në RTSH, i cili po mbahet në Pallatin e Koncerteve në Tiranë, janë përzgjedhur 14 këngët finaliste të natës së tretë. Juria pranoi se kjo ishte një zgjedhje e vështirë pasi gati të gjithë konkurentët dhe këngët e tyre ishin në një nivel të lartë. Përfundimisht këngët finaliste janë:

 1. Jonida Maliqi

 2. Artemisa Mithi & Febi Shkurti

 3. Lidia Lufi

 4. Marko & Imbro

 5. Orgesa Zaimi

 6. Bojken Lako

 7. Elton Seda

 8. Eliza Hoxha

 9. Gjergj Leka

 10. Soni Malaj

 11. Klinti Collaku

 12. Alar Band

 13. Dilan Reka

 14. Eranda Libohova