Fillon sezoni i ri në SHBA, zhgënjen FOX, mirë NBC dhe CBS, bie Dancing në ABC.

Mbreme ishte zyrtarisht fillimi i sezonit te ri ne televizionet e medha amerikane. Nga audiencat e publikuara sot, NBC dominoi mbremjen fale The Voice, me 3.5 rating per premieren 2-oreshe.
Me pas, premiera e Blindspot mori 3.1 pike ne rating nje numer mjaft i mire per nje serial.

CBS u rradhit e dyta, ku The Bing Bang Theory mori 4.5 pike, serial i ri Life In Pieces 2.7 pike, ndersa premiera e sezonit te dyte te Scorpion 2.2 pike. Ne oren 10, NCIS Los Angeles pati nje premiere mjaft te dobet me vetem 1.2 pike, nje renie e konsiderushme nga sezoni i kaluar.

Ne ABC, Dacing With The Stars ra me 0.5 pike nga java e kaluar, me vete, 1.8 pike ne rating. Me pas Castle pati nje premiere prej vetem 1.2 pikesh, nje renie e frikshme nga sezoni i kaluar ku mori 2.2 pike per premeiren.

FOX pati nje mbremje mjaft te keqe. Gotham mori vetem 1.6 pike (nga 3.3 qe mori vitin e kaluar) dhe premiera e Minority Report terhoqi vetem 1.1 pike. Anullimi eshte pothuaj i sigurt.

CW nuk pati asnje premiere, pasi sezoni per kete kanal fillon ne Tetor, me premieren e The Flash me date 6.

Sonte eshte premiera e dy serialeve te shumepritur, komedise The Muppets ne ABC dhe Komedise-horror Scream Queens ne FOX (me nje premiere 2-oreshe). Limitless gjashtu debuton sonte ne CBS, ndersa variety-show Best Time Ever With Neil Patrick Harris debuton ne NBC. I.Hoxha