Identifikohet vatër e re koronavirusi në Elbasan / Bashkia dezinfekton zonën

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Bashkia e Elbasanit ka marrë masat që në orët e para të mëngjesit dhe ka nisur dezifektimin në zonën ku u shfaq vatra e tretë  me COVID-19 në Elbasan.

Punonjësit kanë bërë dezifektimi i zonës dhe i pallatit dhe ambienteve të brendshme të apartamentit.

Mbrëmjen e të mërkurës u raportua për një grua 52 vjeçare dhe 2 vajzat e saj 22 dhe 25 vjeç si të dyshuara për koronavirus.

Teksa priten përgjigjet e analizave, dyshohet se ato janë infektuar nga një kontakt që ka qenë i sëmurë./vizionplus