#IMAnëFestë | Zbuloni programin festiv të TV Klan për Vitin e Ri 2017!

Gara tashmë për televizionet kryesore në vend për programin e Vitit të Ri ka filluar dhe ashtu si çdo vit ne në IMA sjellim ekskluzivisht të rejat mbi programet që do të keni mundësi të ndiqni në ekranin e televizorit tuaj.

Këtë herë IMAlbania.com zbulon programet që Tv Klan do të transmetoj në natën e ndërrimit të viteve dhe në ditët e para të vitit të ri. Qershia mbi tortë do të jetë programi i Ermal Mamaqit, Xing Xing 2017 por nuk do të mungojnë premierat e filmit dhe serialet si edhe ritrasmetimet e disa programeve më të mira të Klan.

Ja çfarë do të rezervojë Televizioni më i Mirë Gjeneralist në IMA Awards 2016, Tv Klan në datat 31 Dhjetor 2016, 1 dhe 2 Janar 2017.

E SHTUNE, 31 DHJETOR 2016

20:05 – 20:55

STOP Emisioni special satiro-investigativ i fundvitit nga Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj LIVE.

20:50 – 23:55

XING XING GEZUAR 2017! Show festiv – Program special nga Ermal Mamaqi & friends. Me pjesëmarrjen e një trupe aktorësh humori: Zef Deda, Zamira Kita, Muharrem Hoxha, Rita Lati, Xhevahir Zeneli, Cekja (Sejfulla Myftari), Ervin Doko, Ani Agushi, Iva Spaho. Të ftuar special në studio: Robert Aliaj, Pirro Çako, Albi Nako, Jonida Maliqi, Linda Morina, Kozma Dushi, Arian Çani. Performanca LIVE, intervista, humor dhe shume batuta. Programi ideal per te kaluar oret e fundit te 2016 nga cdo familje shqiptare.

00:00 – 00:15

DIREKT NGA SHQIPERIA Atmosfera festive në qytetet kryesore të Shqipërisë përcillet live nga Tv Klan.

00:15 – 00:55

XING XING GEZUAR 2017! Show festiv (vazhdimi)

01:00 – 04:30

KENGA MAGJIKE 2016 Nata finale e ndarjes së çmimeve të edicionit të 18-të.

04:30 – 06:30

FJALIMI I MBRETIT Film premierë në HD. Fitues i 4 çmimeve Oskar, përfshirë skenari, aktori, regjisori dhe filmi më i mirë i vitit. Nje lider duhet te perballet me friken e nje kombi. Mbreti duhet te gjeje zerin e tij dhe nje njeri i zakonshem e ndihmon ate te gjeje kurajon. Colin Firth eshte Mbreti George VI.

E DIEL, 01 JANAR 2017

06:45 – 08:00

SHAMIKUQJA Film turk

08:15 – 09:15

STOP Emisioni special satiro-investigativ (Rtrs)

09:30 – 13:25

XING XING GEZUAR 2017! Show festiv (Rtrs) – Program special nga Ermal Mamaqi & friends

13:30 – 15:25

E DIELA SHQIPTARE Talk show LIVE nga Ardit Gjebrea

20:05 – 20:55

STOP Emisioni special satiro-investigativ i fundvitit nga Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj LIVE.

21:00 – 22:15

SAIMIR PIRGU NE TIRANE Koncerti i tenorit të famshëm Pirgu me albumin e tij “Il mio Canto”, me ariet më të bukura italiane dhe franceze, nje ekskluzivitet I TV Klan.

22:20 – 00:30

FATE TE KRYQEZUARA Serial premierë (3 episode)

00:30 – 03:30

DANCE WITH ME 3 Nata finale (shpallja e fituesit)

03:30 – 06:30

SHPETONI USHTARIN RAJAN Film

E HENE, 02 JANAR 2017

07:00 – 09:00

AKULLI I KRISHTLINDJEVE Film

09:30 – 10:30

STOP Emision special satiro-ivestigativ (Rtrs)
10:35 – 11:55

SAIMIR PIRGU NE TIRANE Koncert (Rtrs)

12:15 – 15:25

KENGA MAGJIKE 2016 Nata finale (R)

16:00 – 17:00 NJE PJESE E IMJA Serial premierë

17:00 – 18:15

TAKIMI I PASDITES Emision special nga Rudina Magjistari

18:20 – 19:20

ARRETHYESI Teatër per fëmijë (Bazuar në historinë “Arrethyesi” dhe “Mbreti Miush”)

20:00 – 20:55

STOP Emision special satiro-investigativ LIVE

21:00 – 22:00

ERTUGRUL Serial premierë
22:15 – 00:00

OPINION ON OFF RECORD Prapaskena e emisionit më të ndjekur të politikës gjatë 2016.

00:35 – 02:40

ENDRRIMTARET Film
02:45 – 05:00

DANCE WITH ME 3 The best