Ja se cilat ndeshje të “Euro2016” do të transmetohen në Top Channel

Pak orë na ndajnë nga startimi i “Euro2016”, në të cilin për herë të parë në historinë e futbollit shqiptar, Kombëtarja Shqiptare ka arritur të kualifikohet për spektaklin e kampionatit më të përfolur muajt e fundit në vendin tonë.

Ashtu siç ju kemi informuar edhe më parë Top Channel, do të sjelli si rrallë herë për shikuesit një event futbollistik i cili ka vite që mungonte, i ndihmuar edhe nga SuperSport.

Duke filluar nga ora 20.00 Top Channel, e dt.10 Qershor e duke vazhduar më pas çdo ditë, do të vij me emisionin e veçantë të kushtuar kampionatit me titull “Le Rendez-Vous”, i cili i përbërë nga një panel analistësh do të japi mendimet e veta mbi ndeshjet dhe ecurinë e tij. Të gjithë futbolldashësit, do të ndjekin një ndeshje në ditë në TCH, atë të orës 21.00, por prejashtim do të bëjnë ndeshjet e kombëtares dhe ato që shfaqin interes të lartë të cilat pavarësisht orarit do të keni mundësi ti ndiqni në gjigandin e televizionit shqiptar, perfshire ketu çerekfinalet, gjysmefinalet dhe finalja e madhe.

Programacioni kushtuar ketij eventi do te jete maratone, duke u mbyllur çdo mbremje ne oren 24.00.

Nuk na mbetet shumë, veçse ti urojmë djemve të kombëtares, suksese!

 

Copyright IMAlbania.com 

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.