“Kishim një marrëveshje! Daiiii”/ Alketa ‘harron kohën’ në Sanremo, kalon skenarin, zëri që u dëgjua nga regjia: Moosss! 4 minuta…

Alketa Vejsiu është e njohur për spektaklin që dhuron në skenë. Gjë që e ka bërë edhe në Festivalin e 70-të të Sanremos në Itali.

Por kjo ‘shkathtësi’ në skenë e ka futur në telashe. Këtë e dëshmoi një fjali e shkurtër që “rreshkiti” nga regjia e Festivalit dhe u dëgjua shumë mirë edhe në sallë.

“Mos. 4 minuta! Kishim një marrëveshje. Ma daiii,”– është dëgjuar në sallë.

Mesa duket regjia i ka dhënë Alketës më pak se 4 minuta për të shprehur talentin e saj në prezantim. Megjithatë mesa duket shqiptarja u ‘hutua’ pak nga lumturia dhe e harroi kohën./Dosja.al/

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.