“Kosem Sultan” mbërrin në Hungari dhe Emiratet Arabe

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Seriali historik turk me titull origjinal Muhteşem Yüzyıl Kösem po bëhet një nga serialet më të kërkuara në të gjithë botën.

Sëfundmi të drejtat e transmetimit të këtij seriali i kanë fituar Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Hungaria. Pas suksesit të paimagjinueshëm të serialit “Sulejmani i Madhërishëm” këto shtete nuk mund të rrinin pa blerë edhe serialin sequel të tij.

Në Emiratet e Bashkuara Arabe seriali do fillojë transmetimin nga data 4 shtator në DubaiTV. Episodi i parë premierë i serialit do mund të shihet edhe në kinematë e Dubait.

Kurse në Hungari seriali do nisi premierën e tij më datë 13 shtator në kanalin TV2

Copyright IMAlbania.com

Artikulli paraprakBoom! Jonida Shehu mbetet moderatore e “Pasdite në Top Channel”
Artikulli tjetërNdryshime moderatorësh edhe në Portokalli?!