lIva Tare shtatëzanë, pret fëmijën e parë përkrahë Eduart Selamit

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Gazetarja dhe moderatorja Ilva Tare po përjeton pritjen më të ëmbël në jetë. Ajo do të bëhet nënë për herë të parë. Mbas një viti bashkjetesë me deputetin e PD, Eduart Selami, çifti ka vendosur të kurorëzojë dashurinë e tyre me një fëmijë. Për Eduartin nuk është hera e parë që bëhet baba por për gazetaren kjo është ajo që i kishte munguar. Lajmin e ka bërë të ditur vetë gazetarja në një intervistë të dhënë në gazetën “Dita”. Ajo është në muajn e tretë të shtatzanisë dhe pritet të ketë një lindje nga muaj qershor. Tashmë, Ilva përveç punës si gazetare do ketë edhe një obligim më të rëndësishëm për jetën e saj sic është përkushtimi  ndaj fëmijës.

IMA / G. Qerimi

Artikulli paraprakMe veshje retro në kryeqytet. Niko Komani një fashion designer eksperimentues
Artikulli tjetërFlaka Krelani: “Muzika nuk ka kufi. Të gjithë jemi të barabartë para saj”