Masat anti-Covid, Manastirliu: Nga sot nis testimi i shpejtë; rezervimi nga mjeku i familjes

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar vendosjen në treg të testit të shpejtë (Rapid Test), për të gjithë qytetarët.

Testi i shpejtë i antigjenit që do të nisë të kryhet nga sot në kryeqytet, por edhe në qytetet e tjera me rezervim pranë mjekut të familjes.

“Së shpejti, hapen disa pika në Tiranë dhe në qytetet e tjera për testimin me rezervim pranë mjekut të familjes”, shkruan ndër të tjera Manastirliu.

Reagimi i plotë i Manastirliut:

???????? Nga sot ekipet e epidemiologëve të terrenit do të kryejnë edhe testet e shpejta, përveç testimit me metodën PCR, duke rritur aksesin për qytetarët për testimin në #kohë dhe të #sigurt ✅

???? 100,000 teste të shpejta të siguruara dhe do të vijojmë të rrisim kapacitetet me të dy metodat e testimit.

???? ????????‍⚕️ Së shpejti, hapen disa pika në Tiranë dhe në qytetet e tjera për testimin me rezervim pranë mjekut të familjes

Masat anti-Covid, Manastirliu: Nga sot nis testimi i shpejtë; rezervimi nga

Artikulli paraprakMoti i keq në gjirin e Durrësit, nisen me 3 orë e gjysmë vonesë tragetet për Bari
Artikulli tjetërMbyllen shkolla, dyqane, restorante/ Greqia shtyn deri në 7 janar masat anti-Covid