Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan:zbuloni aktoren kryesore

Me ne fund eshte zyrtarizuar emri i aktores qe do te interpretoje rolin e Sulltaneshe Kosem, ne serialin e ri turk Muhtesem Yuzyil: Kosem Sulltan, sequel i serialit hit Sulejmani i Madherishem.

10513384_450661175075749_3853436858340244464_n
Beren Saat do te jete protagonistja qe ka pranuar oferten e producenteve. Lajmi u be i ditur nga portali Oyuncu Ol, qe gjithashtu shkruan se aktorja ka marre me shume vota nga fansat se sa aktorja Meyrem Uzerli, kjo e fundit nuk ka pranuar ofertat e shumta nga Tims Production, duke i’u pergjigjur se eshte ende heret te rikthehet ne aktrim. Aktorja eshte ende duke rimarre veten pas depresionit qe pesoi gjate serialit.

meryem-uzerli-1

Beren Saat, sapo ka perfunduar sezonin e dyte dhe te fundit te Intikam, nje version i serialit origjinal amerikan Revenge, i cili trasmetohet ne ABC ne Amerike!

Aktorja turke eshte shume e njohur nga publiku shqiptar me rolet ne serialet si Fatmagyl dhe Dashuri e Ndaluar, ky i fundit ka qene seriali me i ndjekur turk i vitit ne ekranin e Tv Klan.

Tims Production, shtepia prodhuese e serialit nga shtatori do te publikoje foto teaser-at e para te serialit. Kosem Sultan do te trasmetohet ne Star Tv ne Turqi ne vjeshten e 2015.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.