Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Në sezonin e ri të Kanal D në Turqi, do vijë një serial komik për të gjithë shikuesit. Me prodhim të kompanisë filmike O3 Medya, krijuese e “Mbretëresha e Natës” dhe “Nje pjese e Imja”, dhe me drejtues Türkan Derya dhe aktorë kryesorë Ayça Ayşin Turan, Bennu Yıldırımlar bashkë me Cihat Tamer fillojnë xhirimet në Stamboll në fundin e muajit.
Seriali do jetë nën drejtimin e Murat Aksu dhe do të flasi për një nga familjet më të njohura në qytetin e Kajserit, duke i dhënë sigurisht nota humori.
I gjithë ekipi i skenaristëve është transferuar për 15 ditë në Kajseri për të marrë sa më shumë informacione për familjet më të njohura, kulturën, dialektin dhe kuzhinën e tyre tradicionale.
Në kastin e aktorëve përfshihen emra si Görkem Şarkan, Burak Sevinç dhe Ünal Yeter, ndërkohë ekipi është akoma në kërkim të aktorit kryesor mashkull në këtë serial.

 

Copyright IMAlbania.com

Artikulli paraprakKivanç dhe Tuba “lënë në mes” bashkëpunimin
Artikulli tjetër“Jena na” triumfuesja e Top List për këtë javë