Nis sonte transmetimi i ndeshjeve maratonë të fazeve të “UEFA Champions League”

Faza e grupeve te Uefa Champions League vazhdon sonte ne Tring dhe Vizion Plus me takimet e javës se parafundit, ndërsa 6 skuadra kane mundësinë e kualifikimit per ne raundin tjetër. Ne Wanda Metropolitano kryesuesit e Romes ne grupin C, sfidojnë  vendasit e Atletikos se Madridit, ndërsa nje barazim do ti jepte nje bilete per ne raundin tjetër.

 

Nga ana tjeter kjo eshte mundësia e fundit per il colchoneros per te ardhmen e tyre ne turneun me prestigjioz te europes dhe jo vetëm. Ne stërvitjen e fundit tekniku Simeone provoi ne sulm Fernando Torres ne krah te Grizman ndërkohe qe Godin dhe Gabi priten ta nisin kete sfide nga pankina me Karasko qe nga minuta e pare. I skualifikuar Savic, i dëmtuar Vrsalkjo. Ne kampin kundërshtar nuk kane udhëtuar Karsdorp, Shick dhe Florenzi. Nje sfide mjaft interesante paraqitet ajo ne grupin D mes Juventus dhe Barcelonës.

 

 

Zonja e vjetër kualifikohet ne rast te nje fitoreje ose një barazim nëse Sporting nuk arrin te fitoje ndaj Olimpiakos. Barcelona është ne krye te grupit me 10 pike, por nuk është e kualifikuar ndërsa i mjafton nje barazim per te kaluar si e para ne grup. Por skuadra e Valverde mund te kualifikohet edhe me nje humbje nëse Sporting nuk fiton. Alegri nuk ka shërbimet e Lihtshteiner dhe Bernardeski. Manxhukic do ta filloje nga stoli me Kuadrado dhe Dibala qe do te ndihmojnë Higuain. Per katalanasit mungojnë Masherano, Andre Gomes, Dembele, Rafinja, Serxhi Roberto e Arda Turan.

 

Ne takimet e tjera ne Basel skuadra e Taulant Xhakes sfidon Manchester United ne grupin A. Djajtë e kuq mund te kualifikohen edhe me nje barazim. Ndërkohe ne grupin B është zgjidhur gjithçka. Kryesuesit e Paris SG presin ne shtëpi Celltic, ndërsa Bajerni i Mynihut është mysafir ne Bruksel ndaj Anderleht. Maratona e Uefa Champions League ne Tring dhe Vizion Plus nis sot qe nga ora 18 me dy takime, ndërsa ne total do te transmetohen 7 nga 8 perballjet e javës se parafundit te fazes ne grup, ku sigurisht do te kete edhe një kanal dedikuar te gjitha golave dhe rasteve te mbrëmjes.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.