Orinda Huta prezantuesja e Miss Shqipëria 2014

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Kanë kaluar kufirin dje (të premten) mbasdite 31 vajzat konkurrente për kurorën e “Miss Shqipëria 2014″. Pas një turi që zgjati pothuaj dy javë nëpër zonat turistike në Shqipëri, destinacioni ka qenë Mali i Zi, i cili ka mirëpritur bukuroshet për turin e radhës atje, por edhe për finalen e madhe që do të mbahet në Kalanë e Ulqinit, të premten e 27 qershorit.

Si çdo herë, edhe këtë vit garojnë 31 vajza të përzgjedhura ditët e fundit të majit nga organizatorët e eventit, një përzgjedhje e kryer ndër 240 kandidatura të paraqitura për spektaklin e këtij viti. Këtë vit nata finale organizohet në Kalanë e Ulqinit. Grupi organizator i “Deliart Association”, i ndihmuar nga proceduara të lehtësuara të doganës shqiptare, është drejt përfundimit të skenës gjigande të ideuar aty. Mbrëmjen e së premtes, nën prezantimin e bukuroshes Orinda Huta, do të shpallet një tjetër mbretëreshë e bukurisë shqiptare. Gjithashtu janë menduar të gjitha detajet e një spektakli që pritet të ketë një formë të re sa i takon prezantimit dhe detajeve të tjera të spektaklit, që shoqëron gjithmonë garën e bukurisë. Do të jenë në skenën e “Miss Shqipëria” sivjet artistë të kalibrit të Irma Libohovës, Elton Dedës, Redon Makashit, Aleksandër Gjokës, Mihrije Brahës etj., ndërkohë që edhe vetë prezantuesja, e njohur në fillimet e veta si këngëtare, Orinda Huta, do të interpretojë një kompozim interesant. Ndërkohë, Florenza Lekstakaj, “Miss Shqipëria 2013″, e cila ka qenë gjithashtu pjesë e turit të këtij viti, mbrëmjen e 27 qershorit do t’i dorëzojë kurorën një tjetër mbretëreshe të bukurisë, e cila do të përzgjidhet nga juria e përbërë nga Virgjil Kule, Kledi Kadiu, Holta Dulaku, Ylljet Aliçka, Amarda Toska, Arlinda Dudaj, Florenza Lekstakaj.

Artikulli paraprakFilip Çakuli reflekton, heq nga spoti deklaratën ”Burri vritet me burrë”
Artikulli tjetër“Kënga Ime” mbyll edicionin e parë