Parashikimi / Ja si do të jetë moti për ditën e shtunë

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Për ditën e Shtunë parashikohet përmirësim i mëtejshëm i kushteve atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në zonën e verilindjes.

Era do të fryjë me drejtim kryesor veriperëndim dhe shpejtësi 1-8m/s dhe lokalisht përgjatë vijës bregdetare deri në 12-15m/s.