Pas mbylljes nga pandemia, Portokalli rikthehet përsëri në ekran

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pas ndërprejes disa javore, për shkak të masave të rrepta nga strukturat qeveritare si pasojë e pandemisë së koronavirusit, mesa duket televizion po zgjohet përsëri pas mbylljes së shumë programve që u bënë.

Pas “Dua të të Bëj të Lumtur” një program tjetër i Top Channel, Portokalli do të rikthehet në transmetim.

Mësohet se spektakli tradicional i humorit do të kthehet për shikuesit në datën 10 Maj si githmonë në orën 21.00.

Ndërkaq rivali kryesor i Portokalli, Klanifornia nuk e ka ndërprerë transmetimin por është përshtatur sipas orientimeve të distancimit social nga strukturat. Ditën e djeshme AMA paralajmëroi TV Klan për këtë emision, pasi sipas saj kishte thyer rregullat e shpërndara nga autoritetet./InfoMediaAlbania/

Artikulli paraprakPali Kuke hap arkivën dhe zbuloji një Zerinë yll dhe një elitë super klas. Ja si bëhej televizion në të kaluarën! | FOTO
Artikulli tjetërSistemi i ri për riatdhesimin / Balluku njofton procedurat që do të aplikohen nga nesër