Reno Wilson bashkohet në cast-in e Good Girls

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

Reno Wilson ka firmosur një kontratë për një rol në dramë pilot të NBC, “Good Girls”.

E shkruar dhe drejtuar nga Lenan Bans, drama ndjek historinë e tri “vajzave të mira”, gra dhe nëna të cilat e gjejnë veten përballë një sfide për të marrë superfuqitë e tyre sërish.

Wilson do të luaj personazhin e Stan, një roje e një qëndre tregëtare, bashkëshorti i Ruby dhe i ati i Harry dhe Sares i cili vuan nga sëmundja e veshkave. Ai ndan shqetësimet e tij me gruan rreth vajzës së tij.

Ai që do të bashkohet në cast do të jetë edhe Manny Montana.

Wildon ka luajtur në seriale të shumta të NBC, ku për 6 sezone ka qënë pjesë e komedisç Mike & Molly. Përsa i përket kinemasë, ai ka luajtur si aktor vokal në Transformes, Dark of the Moon dhe Age of Extinction.

TË NGJASHME

Next Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist