Rikthehet luftëtarja e drejtësisë Pretty Guardian Sailor Moon Crystal

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një nga serialet e animuar më të suksesshëm që ka shoqëruar fëmijërinë e miliona teleshikuesve të rinj në mbarë botën do të vijë në një version të ri nën titullin Pretty Guardian Sailor Moon Crystal. Toei Animation, shtëpia e produksionit japonez që po ndjek projektin ka publikuar trailer-in e parë zyrtar – që sipas autoreve i ka qëndruar besnik produksionit të vitit 1992 – të manga-s me krijuese Naoko Takeuchi.

Në serial rigjejmë personazhin e Usagi Tsukino, me uniformën prej marinare nga e cila merr titull edhe seriali. Studentja dembele dhe e ngathët e shkollës së mesme e gjen veten në rolin e Sailor Moon, luftëtarja e Dashurisë dhe Drejtësisë, pas takimit me Luna-n, një mace e zezë që flet me simbolin e gjysëm henës mbi ballë. Tashmë misioni i saj është të gjej Kristalin e Argjendtë të Iluzionit dhe të mbrojë Princeshën e Hënës, me ndihmen e mikeshave të saj, të tjera luftëtare Sailor Mërkuri, Sailor Mars, Sailor Jupiter dhe Sailor Venus.

Episodi i parë do të transmetohet në Japoni, në kanalin Niconico në 5 korrik, dhe do mund të ndiqet në të gjithë botën nëpërmjet faqes së kanalit, në këtë adresë.

Artikulli paraprakJa cilët janë disa nga serialet që do të mund të ndiqni këtë verë
Artikulli tjetërSulejmani i Madhërishëm “pushton” Amerikën!