Rikthehet MasterChef Albania me edicionin e katërt!

E ndërsa jemi në javët e fundit të mbylljes së sezonit edhe për disa televizione, tashmë zbulohen edhe formatet e para që do të jenë në ekran sezonin e ardhshëm 2017-2018. Një prej tyre është edhe një format tepër i ndjekur dhe mjaft i njohur për publikun shqiptar i cili pas një viti mungesë do të kthehet sërish në ekran.

E ndërsa mendohej fillimisht që nuk do të ishte më i pranishëm në televizionet Shqiptare, burime të sigurta tregojnë për InfoMedia Albania, se formati i gatimit MasterChef do të rikthehet sezonin e ardhshëm me edicionin e katërt. Tashmë nuk do të jetë Top Channel ai që do të transmetojë patentën e Endemol Shine, por një tjetër televizion i cili mbetet për t’u zbuluar.

Edhe pse asgjë nuk është e konfirmuar dhe zyrtare, një mundësi tepër e madhe është që MasterChef 4 të transmetohet nën logon e RadioTelevizionit Shqiptar. Kjo për shkak se producenti i këtij formati gjatë sezoneve të kaluara në Top Channel, Rezart Aga tashmë është transferuar prej muajsh si Drejtor i Programacionit në RTSH dhe bashkë me të edhe kryeredaktorja e edicioneve të mëparëshme të spektaklit Melsi Qirici.

Një gjë është e sigurt MasterChef do të rikthet sezonin e ardhshëm dhe të gjithë do të argëtohen para ekranit përmes artit të gatimit!

EKSKLUZIVE e IMALBANIA.COM | Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i këtij informacioni pa autorizim nga redaksia!