RTSH vjen me “Mirëmëngjes Shqipëri”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Këtë sezon të ri televiziv RTSH uron shqiptarët me “Mirëmëngjes Shqipëri”. Kështu do të titullohet formati i ri i mëngjesit në Televizionin Publik, që ashtu siç edhe pritej do të sillte edhe prure të reja në pozicionin e moderatorëve.

IMAlbania.com ka arritur të zbulojë detaje të shumta mbi emisionin, i cili është i konceptuar me rubrika të shumta life style si edhe të ftuar në studio, i cili do të moderohet nga tre personazhe të njohur për publikun.

Arbër Çepani, një nga personazhet i mbajtur mend nga fansat e ekranit me pjesëmarrjen e tij në “Big Brother 1”, ai gjithashtu është ndër më aktivët në rrjetet sociale duke mbrojtur të drejtat e shoqërisë civile.

Blerina Shehu, 33 vjeç, qe ne moshen 16 vjecare e angazhuar ne media, si prezantuese dhe autore emisionesh televizive.

Megi Mëhilli, është vazja qe do të mbulojë prezantimin e rubrikës se parë atë të pjesës informative. Ajo është  angazhuar prej vitesh ne median e shkruar dhe prej afro 5 vitesh është gazetare pranë departamentit të lajmeve në RTSH.

Te tre do të sjellin çdo ditë nga e hëna në te premte, për 3 orë rresht nje maratone informacioni, argetimi, me shume rubrika e të ftuar interesant.

Formati i mëngjesit në RTSH, do të ketë si kryeredaktore Anisa Ymerin, e cila sezonin e kaluar moderoi “Në Tempull”, një emision i zhanrit kulturor në News24. Ajo gjithashtu ka qënë pjesë edhe e departamentit të Top News.

Mirëmëngjes Shqipëri do të startoj  nga 17 Tetori në TVSH dhe RTSH HD, duke filluar nga ora 7:00.

Copyright IMAlbania.com | Ndalohet ribotimi pa autorizim!