“Sapo kishin dalë nga emisioni i Arian Çanit”, Artan Hoxha zbulon për herë të parë detajet e frikshme të atentatit të dështuar: Të ftuarit u përballën me një breshëri kallashnikovi!

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Nisur nga zbardhja që SPAK i bëri dosjes së ekzekutimit të biznesmenit Vajdin Lamajt, gazetari Artan Hoxha iu rikthye edhe një herë atentatit 4 muaj para se të ndodhte goditja finale për vrasjen e tij.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Hoxha ka treguar se Lamaj ka tentuar që të vritej pasi kishte dalë nga një intervistë e dhënë në një prej ish-televizioneve të vendit para moderatorit Arian Çani.

Në rrëfimin e tij, Hoxha bën me dije se ai dhe të ftuarit e tjerë sapo kishin dalë nga emisioni ishin qëlluar me breshëri kallashnikovi por mundën që t’i shpëtonin pa lëndime serioze atentatit. Por mesa duket i njëjti fat nuk ishte disa muaj më vonë.

 

BurimiSot
Artikulli paraprakAngazhimi amerikan, i nevojshëm për zgjidhjen e problemeve të Balkanit
Artikulli tjetërPamje tronditëse nga zjarri në një pallat në Shkodër