Shameless rinovohet për një sezon të 10, Cameron Monaghan rikthehet përsëri!

Shameless, seriali i njohur amerikan do të vijë përsëri për shikuesit me një sezon të 10.

Showtime ka vendosur ta rinovojë serialin duke e bërë atë produksionin më të gjatë që rrjeti ka rinovuar në historinë e tij.

Sezoni i 10-të do të jetë pa pjesëmarrjen e aktores Emmy Rossum, por rrjeti amerikan ka zbuluar edhe diçka të papritur, “rikthimin” e Cameron Monaghan i cili para disa kohësh njoftoi se do sezoni i 9-të do të ishte i fundit për të në ekran.

Nën rolin e Ian, Cameron do të rikthehet përsëri në serial sëbashku me William H. Macy në përsonazhin e Frank së bashku me pjesën tjetër të familjes.

Rossum do të largohet me mbarimin e sezonit dhe sezoni i radhës pritet të nisi produksionin gjatë fundit të këtij viti./IMA/