Sky heq prapashtesën “HD” për kanalet

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Operatori Gjerman “Pay TV” do të heqë prapashtesën “HD” për kanalet që janë në rezolucionin High Definition.

Sipas Sky Deutschland, vendimi për heqjen e kësaj prapashtese ka ardhur sepse kjo cilësi transmetimi cilësohet si standarte dhe nuk ka nevojë më për identifikim.

Sky Sport News do të jetë i pari që do të pësojë ndryshimin, ku prapashtesa “HD” do të hiqet më 5 Gusht. Kjo shënohet gjithashtu dhe me ditën kur kanali i lajmeve do të ketë një koncept të ri përsa i përket studiove të transmetimit./IMA/

Artikulli paraprakCOVID-19 në Shqipëri, përsëri raste të larta infektimi dhe 6 humbje jete
Artikulli tjetërMaska me detyrim edhe jashtë në vendet e BE, ministri gjerman paralajmëron gjoba të rënda, ja shumat