Sky siguron në Itali të drejtat e Champions League

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Sky ka siguruar të drejtat ekskluzive për transmetimin e UEFA Champions League dhe Europa League në Itali, duke mposhtur median e tij rivale Mediaset.


Sky do të ketë të drejtën e ekskluzivitetit në të gjitha ndeshjet e UEFA Champions League dhe Europa League nga sezoni 2018/19 deri në 2020/21. Tashmë Mediaset ka mbështetur ankandin e Serie A dhe Lega Serie A që ashtu si ju kemi informaur edhe më parë po planifikon të fillojë përsëri procesin e tenderit.

Sezoni i ri i Ligës së Kampionëve do të shfaqë katër skuadra italiane, një më shumë se në vitet e mëparshme.


Me lancimin e Sky Q në tregun italian në 2018, ndeshjet e përzgjedhura do të transmetohen edhe në formatin Ultra HD

Artikulli paraprakUnbreakable Kimmy Schmidt rinovohet sërish nga Netflix për një sezon të tretë
Artikulli tjetërGjykata Europiane e Drejtësisë vendim kundër Pirate Bay