Sonila Meço do te drejtoje Top Story ne Top Channel?

Moderatorja e ‘Kontrata’, Sonila Meço ka përfunduar studimet në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë.

Pas largimit të gazetarit Sokol Balla nga drejtimi i emisionit “Top Story”, u përfol se zëvendësuesi i tij do të ishte Endri Xhafo, drejtori i ri i informacionit në “Top Channel”.

Mirëpo, duket se emri që do të zëvendësojë Ballën në “Top Story” nuk do të jetë Xhafo, por një emër tjetër i famshëm i gazetarisë shqiptare.

“Politiko.al” bën me dije se do të jetë pikërisht gazetarja Sonila Meço e cila do të marrë drejtimin e emisionit të famshëm të politikës.

Ky rikthim potencial i Meços vjen më shumë se dy vite pas mbylljes së “Agon Channel”, që shenjoi dhe tërheqjen e saj nga televizioni. Në një postim të disa kohëve më parë ajo është shprehur se kur do të vijë momenti do ta rishohim në ekran dhe tani duket se momenti ka ardhur. /Politiko.al.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.