Sonte në “360gradë”: A do ketë copëtim të trojeve dhe të detit shqiptar?

“A do ketë copëtim të trojeve dhe të detit shqiptar?”,- kjo është tema e përzgjedhur për tu diskutuar mbrëmjen e sotme në studion e 360grade të Artur ZHEJIT, Live, duke nisur nga ora 21:00 në Rtv Oranews, dhe Youtube.

Lojrat e forta politike, të Politikës sonë të brendëshme, në Tiranë dhe në Prishtinë, kanë shmangur vëmendjen, nga lojrat e mundëshme, në lidhje me sovranitetin shqiptar.

Hamëndësohet që do të ketë zhvillime të dyshimta në Kosovë, por edhe në lidhje me shelfin detar të Jonit, apo edhe me bazën e Pasha Limanit në Vlorë.

A e ka Shqipëria dhe Kosova drejtëpeshimin e duhur gjeopolitik, për zgjidhje me vizionin e duhur, apo është enkas e përmbytur, në “vorbullën e intrigave” të brendshme politike dhe lëshon symbyllurazi pe, në Politikën e saj Rajonale?!

Të ftuar:

  1. Spartak Ngjela
  2. Shpëtim Nazarko
  3. Lisien Bashkurti
  4. Erl Murati
  5. Elena Kocaqi