Sot në “Bidai” – 29/02/2016

-Koshalia telefonon Ragnin dhe i thote se Tamana eshte aty.
-Anmol dhe Ragni shkojne atje. Ragni flet me Tamanen.
RAGNI: si erdhe ketu? u shqetesova shume. po sikur te te ndodhte gje?
TAMANA: edhe cfare? do ishte me mire. do te ishe mami i Kushit.
RAGNI: jo, jo une jam vetem mami jot.
TAMANA: por ti do vetem Kushin.
RAGNI: nuk eshte ashtu, mami te do shume. cfare bera? pse po me qorton?
TAMANA: nuk ka ndodhur vetem nje here, ndodh gjithmone. ate dite kur xhaxhi Alek po fluturonte balonen ti me gjuajte mua. edhe kur Kushi do behej zane ti as nuk i fole mesueses per mua. edhe kur erdha ne dhomen tende te flija ti ike te fleje me Kushin. dhe ate dite ti i fole ne telefon vetem Kushit dhe mua ma mbylle. ti gjthm flet per Kushin. e di sa keq ndihem?
Ragni justifikon veten duke i thene se ate dite Aleku e kishte zene gjithe krevatin dhe Kushi nuk kishte ku te flinte, i shpjegon edhe qe telefoni u shkeput per shkak te kohes se keqe. Kushi e degjon biseden e tyre.
TAMANA: Ti gjthm me bertet mua, kur Kushi u zhduk ti me bertite, por kur u zhduka une i bertite ti Kushit? Jo!
RAGNI: E di kujt i bertita? Vetes sime! Thashe pse i lashe femijet vetem.
Ragni i kerkon falje Temit dhe i premton se sdo i bertase me.
-Vasundra i thote Ragnit: keshtu do kujdesesh per Kushin dhe Alekun? Anmoli mbron Ragnin. Ai i thote Vasus se Ragni e do shume Kushin dhe Temi ndihet keq por Ragni nuk i ka diferencuar kurre vajzat. Kushi vjen dhe thote “Por une dua nje mami timen”. Anmol dhe Ragni shokohen. Vasundra gezohet. Ragni pyet Kushin nese ka bere ndonje gabim. Ajo merr foton e Sadnes dhe i kerkon falje qe spo e permbush premtimin. Ragni perqafon Anmolin dhe qan.
-Vasundra shkon tek Aleku dhe sheh qe ai ka piktuaruar vajzen qe e shpetoi ate dite. Vasundra e njeh qe ajo eshte Sakshi. Vasundra takohet me Sakshin dhe i propozon te martohet me Alekun. Ajo i thote Sakshit se gjendja mendore e Alekut mund te sherohet pasi te martohet. Sakshi shokohet kur degjon kete por Vasundra i jep kohe te mendohet dhe e fton ate ne nje feste.

 

Marre nga Bidai-Tv Klan