SPOILER | Si ta quaj këtë dashuri / Anxhali vendos të abortojë bebin, a do ta ndalojnë dot? Ja ç’do ndodhë këtë javë

Arnav i gjuan në shpullë Shamit dhe e përzë nga shtëpia. Akash mërzitet me Pajalin pasi ajo ja ka fshehur të vërtetën e Shamit dhe e fajëson për tragjedinë e familjes. Gjyshja është e shqetësuar për shtatzëninë e Anxhalisë dhe i thotë Kushit t’i qëndrojë larg Anxhalisë. Kushi mërzitet por Arnav e qetëson. Ai duhet të kujdeset edhe për Anxhalinë e cila nuk pranon të hajë. Arnav i thotë të hajë për hir të bebit. Anxhali largohet nga shtëpia dhe i shqetëson të gjithë. Ajo shkon për të abortuar bebin në një spital. Doktori refuzon t’i bëjë operacion dhe Anxhali tenton ta abortojë vetë. Arnav arrin në kohë në spital dhe e bind Anxhalinë të ndryshojë mendje. Anxhali i kërkon Arnavit ta kthejë në shtëpi Shamin. Manorama fajëson Kushin dhe Pajalin për këtë që ndodhi në familjen e tyre. Edhe Arnav fillon të fajësojë Kushin dhe e kërcënon se nëse ajo largohet ai do prishë martesën e Pajalit dhe Akashit. Kushi ka ditëlindjen dhe Arnav i çon një buqetë me trëndafila por ato shkojnë gabimisht tek Anxhali. Ajo gëzohet dhe Arnav detyrohet të gënjejë se ja kishte sjellë asaj. Kushi merr dhurata nga Pajal dhe NK kurse Arnav mbulon me drita zonën tek pishina dhe sjell një kek për të shkruan revistawho.com. Anxhali sheh Arnavin duke ushqyer Kushin me kek dhe hedh buqetën me lule. Kushi mërzitet nga gjendja që krijohet në shtëpi pasi të gjithë ja vënë fajin asaj. Asaj gjithashtu i dështon plani për të bashkuar Pajalin dhe Akashin. Anxhali i thotë gjyshes se do që djali i saj t’i ngjajë Shamit./revistawho.com.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.