Startojnë nesër Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’, ja se ku mund t’i shihni

Ditën e Shtunë (6 Gusht), do të filloj edhe maratona e Lojërave Olimpike Rio 2016, të cilat këtë vit do të zhvillohen në Rio De Janeiro të Brazilit, i cili është përgatitur të mirëpresi qindra fansa të sporteve të ndryshme nga mbarëbota.

Ashtu si ju kemi informuar edhe më parë lojërat olimpike mund të ndiqen edhe në Shqipëri, falas nëpërmjet Radio Televizionit Publik i cili do të transmetoj pothuajse të gjitha eventet sportive të lojërave olimpike po ashtu edhe në platformën Digitalb, e cila ka fituar të drejtat e transmetimit në kategorinë e Pay TV, për vendin tonë.

Pas mesnatës së të Premtes, ora 01.00 do të jetë ceremonia finale e cila do të transmetohet në RTSH dhe SS2, SS2 HD në Digitalb.

InfoMedia Albania do t’ju informojë në të gjitha ditët për oraret dhe kanalet e transmetimit të Rio 2016.

 

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.