Syri TV vjen në tokësorin digjital në Fier dhe Korçë

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ndërsa ka pak javë që është lancuar, Syri TV vazhdon të shtrijë sinjalin e tij në digjitalin tokësor në të gjithë vendin.

Syri TV prej disa ditësh ka filluar transmetimin në qytetet Fier dhe Korçë i mbështetur në paketën televizive të RadioTelevizionit Shqiptar.

Kanali informativ mund të ndiqet në kanalin 25, aksesimi i të cilit mund të bëhet përmes kërkimit automatik.

Syri TV u lancua gjithashtu në platformën OTT, TIBO TV duke shtrirë mbulimin e tij në të gjithë trojet shqipfolëse./InfoMediaAlbania/

Artikulli paraprakMbyllet tubimi për Teatrin por revolta vazhdon, ja kur u la protesta e radhës
Artikulli tjetër“Përpara se ti stamposh në bluzë…”, Veliaj i përgjigjet me një video Monika Kryemadhit | VIDEO