Taboo: publikohen kater teaser trailer-at e serialit te ri me Tom Hardy! | VIDEO

Mbërrijnë në rrjetë katër teaser të rinj të Taboo, seriali i ri i shumëpritur i FX që ka për protagonistë Tom Hardy dhe babain e tij Chips Hardy, në transmetim nga e enjtja e 10 janarit në kanalin amerikan kabllor FX.

Në këtë serial Hardy interpreton James Keziah Delaney i cili, në 1814, rikthehet në Londër pasi kishte jetuar 10 vite në Afrikë dhe zbulon se babai i tij i ka lenë një trashëgimi të mistershme. I udhëhequr nga dëshira për të luftuar ata që i kishin kryer padrejtësi ndaj tij, Delaney i duhet të përballet me East India Company dhe konfliktin midis Amerikës dhe Britanisë së Madhe.

Në videon në vazhdim të publikuar në YouTube gjenden të përmbledhur 4 teaser-at

Pjesë e cast-it janë gjithashtu Michael Kelly në rolin e doktorit Dumbarton; Jonathan Pryce në rolin e Sir Stuart Strange – drejtuesi i East India Company dhe kundërshtari i Delaney -; Oona Chaplin në rolin e thjeshtrës së James, Zilpha Geary; dhe David Hayman në interpretimin e Brace, i besuari i Delaney. Jessie Buckley interpreton Lorna Bow, një grua që pretendon se i takon një pjesë e trashëgimisë së James; Ashley Walters një personazh i rrezikshëm i njohur gjatë viteve në Afrikë; Jefferson Hall mban rolin e Thorne Geary, i shoqi i Zilpha; Ed Hogg si Godfrey, i infiltruari i Delaney në East India Company; Leo Bill mban roln e Wilton, ortaku imoral dhe modern i Stange; Christopher Fairbank si Ibbotson, një burrë me të cilin James ka hyrë në borxhe; Richard Dixon interpreton Pettifer, krahu i djathtë i Strange; Jason Watkins është Solomon Coop; ndërsa Nicholas Woodeson mban rolin e avokatit Thoyt, që ka punuar në të kaluarën për familjen Delaney.

Seriali i përbërë nga 8 episode është shkruar nga Steven Knight, prodhuar nga Ridley Scott dhe me regji të Kristoffer Nyholm për BBC One dhe FX.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.