Teen Choice Awards 2014, fituesit: triumfojne Pretty Little Liars dhe The Vampire Diaries

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Teen Choice Awards 2014: Pretty Little Liars çon në shtëpi 6 çmime, ndërsa The Vampire Diaries fiton 4 çmime.

Pretty Little Liars kryeson edicionin 2014 të Teen Choice Awards: seriali i ABC Family, përveç se ka fituar për herë të parë në historinë e vet çmimin në kategorinë e serialit tv më të mirë dramatik, është vlerësuar edhe me 5 çmime të tjera falë Ian Harding (aktori më i mirë), Lucy Hale (aktorja më e mirë), Tyler Blackburn (aktori më i mirë veror), Ashley Benson (aktorja më e mirë verore) dhe Sasha Pieterse (breakout star femër). Rezultate të mira edhe për The Vampire Diaries (seriali më i mirë fantasy, Ian Somerhalder, Nina Dobrev dhe Candice Accola), The Voice (Tv Reality Competition Show, Adam Levine dhe Shakira) dhe Teen Wolf  (Tyler Hoechlin, Dylan O’Brien). Seriali më i mirë comedy është shpallur The Big Bang Theory.

Lista e plotë e çmimeve:

Choice TV Show, Drama: Pretty Little Liars
Choice TV Actor, Drama: Ian Harding, Pretty Little Liars
Choice TV Actress, Drama: Lucy Hale, Pretty Little Liars
Choice TV Show, Fantasy/Sci-Fi: The Vampire Diaries
Choice TV Actor, Sci-Fi/Fantasy: Ian Somerhalder, The Vampire Diaries
Choice TV Actress, Sci-Fi/Fantasy: Nina Dobrev, The Vampire Diaries
Choice TV Show, Comedy: The Big Bang Theory
Choice TV Actor, Comedy: Ross Lynch, Austin & Ally
Choice TV Actress, Comedy: Lea Michele, Glee
Choice TV Animated Show: The Simpsons
Choice TV Reality Competition Show: The Voice
Choice TV Reality Show: Keeping Up With the Kardashians
Choice TV Villain: Dylan O’Brien, Teen Wolf
Choice TV Reality Personality, Male: Adam Levine, The Voice
Choice TV Reality Personality, Female: Shakira, The Voice
Choice TV Male Scene Stealer: Tyler Hoechlin, Teen Wolf
Choice TV Female Scene Stealer: Candice Accola, The Vampire Diaries
Choice TV Female Breakout Star: Sasha Pieterse, Pretty Little Liars
Choice TV Male Breakout Star: Brett Dalton, Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.
Choice TV Breakout Show: Faking It
Choice Summer TV Show: Wipeout
Choice Summer TV Star, Male: Tyler Blackburn, Pretty Little Liars
Choice Summer TV Star: Female: Ashley Benson, Pretty Little Liars

Artikulli paraprakLugina e Ujqërve Kurthi. Historia vazhdon… Ja se çdo të ndodhë në sezonin e ri [Spoiler]
Artikulli tjetërProgrami i mbrëmjes 11/08/2014