Televizioni Klan siguron të drejtat e “İçerde”

Pas blerjes së të drejtave të sequelit Kosem Sultan, Televizioni Klan ka bërë blerjen e dytë për këtë sezon televiziv.

IMAlbania.com, ka arritur të zbulojë se TV Klan ka arritur të siguroj të drejtat e një prej serialeve më të kërkuar nga shikuesit shqiptar, të titulluar Icerde. Nën drejtimin e producentëve të Ezel dhe Kuzey Guney dhe prodhimin e kompanisë së famshme Ay Yapim, Içerde, ka nisur transmetimin e tij në Shtator 2016 në Turqi duke arritur një audiencë maksimale madje në konkurim edhe me Fate të Kryqëzuara, i konsideruar si seriali më i shikuar në Turqi.

İçerde një serial i kategorisë drama dhe aksion, flet për Sarp një student në akademinë e policisë i cili synon të bëhet një dedektiv. Familja e tij ka një të kaluar të errët. Babai i tij ishte pjesë e mafias dhe ka shkuar në burg kur Sarp ishte fëmijë. Umut, vëllai i tij në atë kohë 3 vjeç u rrëmbye. Duke mos ditur se ata janë vllezër, Sarp and dhe Umut tashmë e njohin njëri tjetrin nëpërmjet akademisë së policisë. Sarp përfundon në burg për shkak të një rrengu të bërë nga shefi i komisariatit të policisë Jusufi. Umut tashmë quhet Mert, duke mos mbajtur mënd asgjë nga fëmijëria e tij përpara rrëmbimit. Ai është pranë Xhelalit, bosit të mafias dhe vajzës së tij të adoptuar Melek, e cila në fund zbulon se Xhelali është në të vërtet babai i saj biologjik.

Me pjesëmarrjen e aktorëve më të mirënjohur turk ku në cast-t bëjnë pjesë:

 • Çağatay Ulusoy – Sarp Yılmaz
 • Aras Bulut İynemli – Mert Karadağ/Umut Yılmaz
 • Çetin Tekindor – Celal Duman
 • Mustafa Uğurlu – Yusuf Kaya
 • Nihal Koldaş – Füsun Yılmaz
 • Bensu Soral – Melek Yıldız
 • Damla Colbay – Eylem
 • Yıldıray Şahinler – Hasan
 • Rıza Kocaoğlu- Davut
 • Gözde Kansu – Yeşim Duman
 • Mehmet Yılmaz Ak – Yaşar

Seriali pritet që të ketë një audiencë rekord duke parë eksperiencën e mëparëshme të Ezel apo Kuzey Guney, hit-seriale këto të transmetuara më parë në Televizionin Klan duke arritur shikueshmërinë e të gjitha grupmoshave. Icerde nuk dihet ende kur do të nis transmetimin e tij duke parë edhe ngarkesën e programacionit që ky televizion ka./imalbania.com/