Tring sjell një serial të ri, dhe të gjithë të “çmendurit” pas medias duhet ta shohin patjetër!

Madd Entertainment ka njoftuar se ka shitur serialin e njohur turk “Phi” (Fi) tek platforma digjitale Tring, program ky i cili u prezantua gjatë panairit të industrisë televizive NATPE Miami gjatë kësaj jave nga Ay Yapım.

I transmetuar fillimisht në PuhuTV, platforma më e ndjekur në Turqi seriali ka arritur një audiencë me rreth 140 milionë shikime, 12 milionë shikime unike, duke u bërë ndërs serialet më të ndjekur origjinal falas.

Phi ka gjithsej 22 episode të ndara në 2 sezone. Një thriller romancë postmoderne seriali ka si aktorë kryesorë Ozan Güven dhe Serenay Sarıkaya. Seriali bazohet në triologjinë “Fi Çi Pi ” nga autori Akilah Azra Kohen.

SPIN OFF

Can Manay është një psikolog, profesor, dhe prezantues i një spektakli shumë të ndjekur në televizion. I admiruar nga shumë njerëz, ai duket se ka gjithçka që një njeri e ka dëshiruar gjithmonë, derisa përballet me Duru, fqinjen e tij të re. Një balerine ambicioze në një akademi lokale arti, Duru dëshiron një famë  më të madhe dhe të imponuar nga Deniz, i dashuri i saj. Can është shumë i etur për të përmbushur dëshirat e saj.

Ndërsa fiksimi i tij kthehet në një obsesion, manipulimit dhe lojërave  mendore, një gazetar  është i vendosur të zbulojë misterin e së kaluarës së tij të errët, duke kërcënuar se do të ekspozojë sekretet e tij dhe do të shkatërrojë imazhin që ai e ndërtoi për gjithë jetën e tij.

Seriali u shfaq fillimisht në vitin 2017, dhe me të vërtetë që qënka një dramë për të apasionuarit e medias!/IMA/